опис взято з великої енциклопедії ігор GOL.
Age of Empires IV є четвертою частиною бестселера RTS-циклу, над яким видавнича компанія Microsoft. На відміну від попередніх частин серії, створених командою Ensemble Studios, виробництво було розроблено студією Relic Entertainment, тобто авторами перших двох ігор під вивіскою Homeworld, серії Warhammer 40,000: Dawn of War і серії Company of Heroes.
сюжет
дія гри Age of Empires 4 відбувається в Середні віки. Кожна з чотирьох сюжетних кампаній представляє події, що відбуваються протягом сотень років. Прикладом є нормандська кампанія, яка починається з битви при Гастінгсі в 1066 році і закінчується підписанням Великої хартії свобод у 1215 році. У грі також представлені різні історичні постаті, присутні під час гри як сильніші одиниці. у перервах між розділами ми можемо подивитися спеціальні документальні міні-програми, що представляють собою введення в події, представлені в наступній місії.
Механіка
Age of Empires IV залишається вірною схемі, розробленій його попередниками, але також вводить багато нових рішень. спостерігаючи за діями з висоти пташиного польоту, ми видобуваємо сировину (тобто золото, дерево і камінь) і їжу, зводимо військові та економічні будівлі, а також виставляємо в бій потужні і різноманітні армії. У міру просування ми переходимо до наступних er або етапів розвитку, що є ВІДЧУТНИМ доказом нашої зростаючої сили.
в ході гри ми стаємо на чолі однієї з восьми цивілізацій. У нашому розпорядженні були Китай, Делійський султанат, Англія і Монголія.кожна з націй грає при цьому трохи по-різному, тому що розробники доклали зусиль, щоб вони мали індивідуальні сильні і слабкі сторони, а також унікальні юніти і можливості.таким чином, сила китайців полягає у використанні пороху, а її унікальною особливістю є династична система, яка дає їй цікаві бонуси. Делійський султанат зосереджений на обороні і наукових дослідженнях, може виставляти на бій потужних бойових слонів, а також має під своїм командуванням вчених, тобто спеціальні підрозділи, здатні прискорювати дослідження і покращувати технології. Монголи, в свою чергу, як кочовий народ, вміють переміщати свої бази з місця на місце, а також з самого початку гри розташовують кавалерійськими частинами. Що стосується англійців-їх сильною стороною є, перш за все, побудовані ними замки і фортеці, а загоном, якому інші нації можуть позаздрити, є спеціальні лучники, оснащені довгими луками, що дозволяють їм обстрілювати ворогів з більшої відстані.
на більш широкому, ніж це було раніше, розмаїтті цивілізацій зміни, внесені в Age of Empires IV, не закінчуються. Наприклад, оборонні стіни, побудовані навколо міст, більше не служать просто перешкодою для ворожих військ. Ми можемо розмістити на них свої підрозділи, які братимуть активну участь у захисті фортеці від натиску ворогів. Звичайно, зловмисники не безпорадні в цій ситуації і можуть, наприклад, використовувати облогові машини.
режими гри
На додаток до варіантів одиночної гри (сюжетні кампанії, Казуальні ігри) Age of Empires 4 пропонує великий режим розрахований на багато користувачів до 8 гравців, в якому ми стикаємося з командирами з усього світу.
технічні питання
графіка гри Age of Empires IV демонструє високий рівень виконання. Все це витримано в досить незвичайному стилі. У той час як пейзажі виглядають дуже реалістично, радуючи око різними деталями, моделі одиниць можуть здатися трохи незграбними і занадто барвистими; пропорції також трохи порушені, що робить наших підданих занадто великими на тлі будівель. Таким чином, автори хотіли дозволити гравцям швидко орієнтуватися в ситуації, що панує на карті, і особливо на полі бою під час бою.