омега-3 Тригліцериди або складні ефіри?
різниця між тригліцеридами і ефірами омега обумовлена їх хімічною структурою і біодоступністю, що впливає на те, як організм їх засвоює і використовує.
вибір відповідної форми добавок омега-3 (TG або EE) залежить від індивідуальних потреб, ціни та доступності сировини. Тригліцериди-це природна форма, яка краще засвоюється з високою біодоступність, але дорожча і менш доступна на ринку. Етилові ефіри-це оброблена форма (більш доступна і популярна на ринку), охоче використовується через можливість отримання високої концентрації омега-3.
Тригліцериди (TG)
Тригліцериди-це сполуки, в яких три молекули жирних кислот (наприклад, омега-3) приєднані до однієї молекули гліцерину. Вони природним чином містяться в більшості жирів і масел рослинного і тваринного походження (наприклад, в рибі). Тригліцериди добре розпізнаються травними ферментами (ліпазами), тому їх засвоєння організмом дуже ефективно. Після перетравлення жирні кислоти вивільняються з гліцерину, що дозволяє використовувати їх як джерело енергії або будівельний матеріал.
що таке омега-3?
омега-3-Загальна назва групи сполук, що належать до незамінних жирних кислот (NNKT).
Омега-3 кислоти...
необхідні – тому що, на відміну від насичених жирних кислот, організм
не здатний виробляти їх самостійно, а вони необхідні на багатьох рівнях його функціонування. Тому вони повинні надходити в достатній кількості в їжу.
ненасичені - це означає, що в молекулах цих кислот знаходиться принаймні одна подвійна зв'язок між атомами вуглецю в вуглецевого ланцюга. Суфікс '3', з іншого боку, означає, що останній такий подвійний зв'язок знаходиться на третьому атомі вуглецю від кінця ланцюга.
три основні омега-3 кислоти, які відіграють найважливішу роль у здоровому харчуванні:
омега-3 або омега-6?
постачання омега-3 і омега-6 дуже важливо для правильного функціонування організму, однак, оскільки в організмі людини перетворення жирних кислот сімейства N-3 (Омега-3) і N-6 (Омега-6) залежать від одних і тих же ферментів, важливо підтримувати їх правильне співвідношення в раціоні. надмірне переважання в раціоні лінолевої кислоти (попередника сімейства N-6) пригнічує синтез EPA і DHA (сімейства N-3) і посилює їх вторинний дефіцит. Оптимальне співвідношення омега-3 до омега-6 становить 1:4-5.
у щоденному раціоні середньостатистичного європейця співвідношення значно відрізняється від правильного
і становить 1:15-20, тому в багатьох випадках показана добавка омега-3.
омега-3 жирні кислоти (DHA і EPA) роблять благотворний вплив на здоров'я, і їх додавання рекомендується для людей на всіх етапах життя:
- DHA і EPA сприяють нормальному функціонуванню серця*
- DHA допомагає підтримувати правильне зір**
- DHA сприяє підтримці нормальної функції мозку**
*благотворну дію відбувається при споживанні 250 мг EPA ДГК в день.
**позитивний ефект виникає при споживанні 250 мг DHA в день.