Чаю Ксенна, 40 пакетиків х 0,9-1,1 г, 20 Саш.
показання
проносні трави для екстреного лікування запорів. Ксенна показана для використання у дорослих і підлітків старше 12 років. p>
діюча речовина: sennae fructus/sennae folium
склад
1 саше містить: Sennae folium 0,9-1,1 г, що відповідає 30 мг антраноїдів у перерахунку на sennozyd B.
дозування
дозування
дорослі, літні люди та підлітки старше 12 років 1 раз на день.
Xenna протипоказана для використання у дітей до 12 років.
спосіб застосування
застосовувати екстрено, перорально. 1 пакетик залити склянкою окропу (ОК.200 мл) і дати настоятися 10 хвилин. Пийте від половини склянки настою до цілої склянки настою один раз перед сном. Пити завжди свіжий настій.
незнімний запор може призвести до серйозних захворювань, але використовуйте найменшу кількість настою Xenna, що викликає м'який стілець, і не перевищуйте рекомендовану дозу (1 пакетик) протягом доби.
1 пакетик продукту відповідає максимальній добовій дозі гідроксиантраценових глікозидів.
використання більше 1-2 тижнів вимагає медичного спостереження через можливість звикання, що вимагає використання більш високих доз препарату, і через можливість викликати атонію товстої кишки і, отже, тяжкість запорів.
протипоказання
підвищена чутливість до діючої речовини.
стеноз і непрохідність кишечника, атонія кишечника, гостре запалення в черевній порожнині (наприклад, апендицит), хвороба Крона, виразковий коліт. Недіагностовані болі в животі. Стани зневоднення з супутньою втратою електролітів.
не рекомендується використовувати для дітей віком до 12 років.
попередження
препарат можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо зміна раціону, а потім проносні засоби (наприклад, набухаючі) не дали бажаних результатів.
пацієнти, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні препарати, подовжувачі Qt, діуретики, адренокортикостероїди або корінь солодки, повинні проконсультуватися з лікарем перед одночасним використанням листя сенни.
як і всі проносні засоби, листя сенни не слід застосовувати без консультації з лікарем у разі сильного запору, що викликає утворення ?фекальних каменів? і у випадках
недіагностованих гострих або хронічних шлунково-кишкових захворювань, таких як біль у животі, нудота, блювання, оскільки ці симптоми можуть означати потенційну або існуючу непрохідність кишечнику ( ileus ).
Якщо проносні препарати необхідні щодня, повинна бути діагностована причина запорів. Слід уникати тривалого прийому проносних препаратів.
не використовувати при сильних болях в животі, блювоті або запамороченні.
Якщо препарати з листя сени використовуються особами, які не тримають стілець, особливу увагу слід приділяти дотриманню особистої гігієни.
пацієнтам із захворюваннями нирок слід проявляти особливу обережність у зв'язку з можливими порушеннями електроліту.
передозування
при передозуванні можуть виникнути біль і гостра діарея, що призводить до втрати рідини і електролітів, що вимагає їх заповнення. Тоді необхідно приймати значну кількість рідини з електролітами. Рівень електролітів, особливо калію, повинен контролюватися, що особливо важливо для людей похилого віку та підлітків. Хронічне використання доз вище, ніж рекомендується, може призвести до токсичного гепатиту.
побічні ефекти
можуть виникати реакції гіперчутливості (свербіж, кропив'янка, місцевий або генералізований висип).
листя сенни можуть викликати болі в животі, спазми і виділення рідкого стільця у пацієнтів з синдромом гіперчутливої кишки. Однак ці симптоми також можуть виникати як наслідок індивідуальної передозування. У цих випадках необхідно зменшити дозу. Хронічне використання або зловживання може призвести до порушень водно-електролітного господарства. Діарея може викликати гіпокаліємію, яка може бути причиною порушень роботи серця, м'язової астенії, особливо при одночасному прийомі серцевих глікозидів, діуретиків, адренокортикостероїдів або кореня солодки.
хронічне застосування може спричинити альбумінурію та гематурію.
крім того, хронічне застосування може спричинити гіперпігментацію слизової оболонки товстої кишки (pseudomelanosis coli), яка зазвичай минає після припинення застосування препарату.
клінічно незначуще жовте або червоно-коричневе (pH-залежне) знебарвлення сечі, спричинене наявністю метаболітів препарату, може виникати при використанні.
взаємодія з іншими лікарськими засобами
поглинання перорально використовуваних лікарських засобів може бути знижено.
наслідком тривалого застосування препарату може бути гіпокаліємія (зниження концентрації калію в сироватці крові), potęgująca дія серцевих глікозидів та інших засобів przeciwarytmicznych, що впливають на синусовий ритм серця (наприклад, хінідину) і лікарських продуктів подовження інтервалу QT. У зв'язку з накопиченням побічних ефектів не рекомендується застосовувати з препаратами, що викликають гіпокаліємію (діуретиками, адренокортикостероїдами і обробками кореня солодки).
водіння
відсутність впливу
вагітність і період лактації
вагітність
Не рекомендується застосування препарату в період вагітності і в період лактації.
немає повідомлень про побічні дії або пошкоджених плід під час вагітності в рекомендованих дозах, однак експериментальні дослідження про генотоксичності antranoidów, наприклад, emodyny і алое-emodyny показують, що їх використання не рекомендується при вагітності.
грудне вигодовування
грудне вигодовування не рекомендується через недостатні дані про проникнення метаболітів у молоко. Невелика кількість активних метаболітів (Рейнів) виділяється з молоком. Немає повідомлень про проносний ефект у грудних дітей.
фертильність
дослідження на щурах не показали впливу сеннозидів на фертильність самок і самців. Немає даних про вплив препаратів сенни на фертильність людини.
жінкам дітородного віку слід враховувати, що використання антраноїдів не рекомендується при вагітності.
скорочення часу проходження кишечника сеннозидами може знизити поглинання пероральних препаратів, включаючи контрацептиви.
зміст
40 пакетиків по 0,9-1,1 г листя сени в паперовому пакеті і в картонній коробці, що підлягає офоліації.
спосіб зберігання
30°C
виробник/організація: US PHARMACIA
дозвіл: MZ 14002