Dennica Wielkopolska, Ostowska-гігієнічна
код товару: W103500
Денниця гігієнічна Великопольська, Островська пофарбована
Денниця-найнижча частина в багатокорпусному вулику. Видів денників досить багато, вони відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але, головне, функціональністю, тому вибір конкретного типу повинен бути продуманий бджоляром і адаптований до індивідуальних потреб.
обладнана вентиляційною решіткою. На його дно поміщається плоский лоток (ящик). У передній стінці днища є вихідний отвір, розмір якого регулюється пластиковою вставкою. На нижній стороні денника з пінополістиролу закріплені плоскі ніжки з твердого пластику, що захищають денник від пошкоджень при транспортуванні.
завдяки гігієнічній денниці ми можемо легко провести контроль над паразитами Varroa destructor, ми можемо визначити, якою мірою бджолина сім'я була заражена цим захворюванням.
для цього на дно ящика, куди потрапляють паразити, варто покласти лист, змащений жиром-паразити будуть знерухомлені і не розійдуться. Пізніше їх можна без проблем видалити, не втручаючись у бджолине гніздо і не дратуючи бджіл.
використання сітки в деннику замість дна також є дуже хорошим способом збільшити вентиляцію вулика взимку. При правильній вентиляції з вулика відводиться зайва волога, яка негативно позначається на розвитку і зимівлі бджолиного сімейства.
переваги гігієнічного денника wielkopolska/Ostrowska:
- дозволяє діагностувати ступінь зараження бджолиних сімей варрозом дозволяє видаляти забруднюючі речовини з денника без необхідності розбирати Вулик
- вентиляційні отвори (закривають вставки в комплекті)
- захисна сітка
- ящик Пластикова витяжна вставка
- ніжки
- фрези, армовані твердим пластиком
- , пофарбовані спеціальною фарбою, стійкою до зовнішніх впливів
- денниця може бути розширена за рахунок сегментованого уловлювача пилку (купується окремо)
денниця є найнижчою частиною багатокорпусного вулика. З практичних причин він ніколи не встановлюється безпосередньо на землі (бджоли можуть мати важкий доступ до вулика, наприклад, через високу траву, під час опадів вода може потрапити в гніздо, Вулик буде неправильно вирівняний і т.д.).). Денницю встановлюють на підставку або спеціально підготовлені лави, а на неї, в свою чергу, встановлюють корпусу. Денниця, однак, була оснащена ніжками, щоб захистити її від пошкоджень під час транспортування, на що особливо звертають увагу власники мандрівних пасік.
Денниця є важливим елементом при регулюванні вентиляції у вулику, тому в конструкцію включені вентиляційні отвори і адаптовані до їх розмірів заглушки.
вихідний отвір в гігієнічному днищі можна відрегулювати вставкою або з її допомогою закрити ul, наприклад, на час транспортування.
фрези в днищі були посилені пластиком хорошої якості, стійким до інтенсивного використання і роботі долотом на стику днища і корпусу. Конструкція пінополістиролового днища без проблем витримає вагу декількох корпусів, повних рамок з хробаком і медом.
гігієнічна Денниця також полегшує зимівлю бджіл, забезпечуючи достатню вентиляцію. Багато бджолярі підтверджують, що на гігієнічному дні їх бджолині сім'ї добре перезимували.
захисна сітка перешкоджає проникненню бджіл на дно денниці і виведенню мертвих паразитів за межі Вулик.завдяки цьому ми можемо точно визначити ступінь зараження бджолиних сімей варрозом. В ящик рекомендується помістити аркуш паперу, змащений жиром, щоб знерухомити живих паразитів Varooa d., скинутих на дно.
підрахунок середньодобового (добового) Осипа паразитів
вставки (листи змащеній жиром паперу або спеціальна клейка папір) поміщають в денники в випадково обраних вуликах на кілька днів, після чого підраховують знаходяться на них паразити Varroa d. і ділять на кількість сімей, що беруть участь в дослідженні.
дослідження чисельності паразитів на пасіці найкраще проводити тричі:
1. Для першого дослідження використовують зимовий Осип. Природна смертність паразита в зимових холках становить від 10 до 30%, тому виявлення декількох самок паразита означає Низький сімейний параліч, кілька десятків – середній, а вище 100 – високий. Після цього лікування слід проводити вже навесні, досить рано, щоб залишки ліків не потрапляли в отриманий мед.
2. Друге дослідження провести за останні 2 тижні липня. Якщо оси складають більше 8 штук кліщів на добу, то необхідно якомога раніше почати приборкувати зараження паразитом.
3. В кінці вересня-початку жовтня слід втретє перевірити рівень зараження сімей варрозом, бажано за допомогою гігієнічного денника. Метод оцінки та показання до лікування, як зазначено вище.
(інформація НТ. оцінки рівня зараження бджолиних сімей варрозом: доктор П. Чорбінський)