опис
Neosine forte-противірусний препарат, що підвищує імунітет організму (стимулює функцію імунної системи).
показання
-інфекції шкіри та слизових оболонок, спричинені вірусами: Herpes simplex типу I або типу II (простий герпес) та Herpes varicella-zoster (вітряна віспа, оперізуючий лишай).
-інші інфекції вірусної етіології (наприклад, підгострий склерозуючий енцефаліт).
-підтримуючий у людей з ослабленим імунітетом, у разі рецидивуючих інфекцій верхніх дихальних шляхів.
дія
препарат Неозин Форте містить діючу речовину - інозин пранобекс, яка пригнічує розмноження патогенних для людини вірусів групи герпесу.
активна речовина: inosinum pranobexum
склад
1 таблетка містить 1000 мг інозину пранобексу (Inosinum pranobexum) : комплексу, що містить інозин та 2-гідроксипропілдиметиламоній 4-ацетамідобензоат у молярному співвідношенні 1:3.
допоміжні речовини відомої дії: пшеничний крохмаль.
повний перелік допоміжних речовин див.розділ 6.1.
зміст
препарат у формі таблеток. Таблетки довгасті, овальні, з двох сторін опуклі, білого кольору, з розділовою лінією з одного боку. Розділова лінія тільки полегшує дроблення для більш легкого проковтування, а не поділ на рівні дози. Упаковка препарату - 30 таблеток у картонній коробці.
спосіб зберігання 15°C-25°c
спосіб застосування
препарат завжди слід приймати точно так, як описано в буклеті для пацієнта або відповідно до рекомендацій лікаря або фармацевта.
Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до лікаря або фармацевта. Препарат слід застосовувати перорально.
дозування
пероральне введення.
доза визначається виходячи з маси тіла пацієнта і залежить від ступеня тяжкості захворювання. Добова доза повинна бути розділена на рівні одноразові дози, що вводяться кілька разів на день. Тривалість лікування зазвичай становить від 5 до 14 днів. Після зникнення симптомів прийом препарату слід продовжувати протягом 1-2 днів.
дорослі, у тому числі літні люди (старше 65 років)
рекомендована добова доза становить 50 мг / кг маси тіла (зазвичай 1 г, тобто 1 таблетка 3-4 рази на день). Максимальна доза становить 4 г на добу.
діти
старше 1 року
рекомендована доза становить 50 мг на кг маси тіла в день, вводиться в декількох розділених дозах.
дітям, які не вміють ковтати таблетки, рекомендується введення лікарського засобу Neosine forte в сиропі.
у дітей та підлітків з ослабленим імунітетом
препарат слід застосовувати 10 днів на місяць, протягом наступних 3 місяців.
Примітка для будь-якого віку
при важких інфекціях (наприклад, підгострий склерозуючий енцефаліт в гострій фазі захворювання) доза може бути збільшена до 100 мг/кг маси тіла / день в розділених дозах, що вводяться кожні 4 години.
спосіб застосування
таблетку слід запивати великою кількістю рідини, бажано водою. У разі утруднення ковтання всієї таблетки, для полегшення прийому лікарського засобу таблетку можна подрібнити і розчинити в невеликій кількості води.
застосування препарату у дітей та підлітків
не слід застосовувати препарат у дітей в 1. рік життя.
протипоказання
препарат не слід використовувати:
- у пацієнтів з підвищеною чутливістю до активної речовини або до будь - якої допоміжної речовини, зазначеної в пункті 6.1;
- у пацієнтів, у яких в даний час спостерігається напад подагри або підвищена концентрація сечової кислоти в крові.
примітки до застосування
таблетку слід запивати великою кількістю рідини, бажано водою. У разі утруднення ковтання всієї таблетки, для полегшення прийому препарату таблетку можна розкришити і розчинити в невеликій кількості води.
попередження
інозину пранобекс може спричиняти тимчасове підвищення концентрації сечової кислоти у сироватці та сечі, але зазвичай у межах нормальних значень (0,18 - 0,42 ммоль / л), особливо у чоловіків та літніх людей обох статей. Підвищення концентрації сечової кислоти обумовлено відбуваються в організмі катаболічними перетвореннями инозинового компонента продукту в сечову кислоту. Однак це не є результатом лікарських змін основної функції ферменту або ниркового кліренсу. З цієї причини препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з
в анамнезі
подагрою, гіперурикемією, сечокам'яною хворобою та пацієнтам з порушеннями функції нирок. Під час лікування цих пацієнтів слід суворо контролювати концентрацію сечової кислоти.
під час тривалого лікування, не менше 3 місяців, у кожного пацієнта слід регулярно контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці та сечі, функцію печінки, аналіз крові та параметри функції нирок.
спеціальні попередження щодо допоміжних речовин
лікарський продукт містить пшеничний крохмаль, який може містити тільки слідові кількості глютену, тому вважається, що продукт можна безпечно використовувати людям з целіакією. Препарат не слід застосовувати пацієнтам з алергією на пшеницю (крім целіакії).
побічні ефекти
можуть виникнути такі побічні ефекти:
часто (від 1 до 10 осіб зі 100):
тимчасове підвищення концентрації сечової кислоти в крові;
підвищення рівня ферментів печінки або азоту сечовини в крові;
нудота, блювання, біль у животі;
шкірний висип (червоні сверблячі грудки на шкірі);
головний біль, запаморочення;
втома або нездужання;
болі в суглобах.
нечасто (зустрічаються у 1-10 осіб на 1 000):
діарея, запор;
нервозність;
сонливість або утруднене засинання (безсоння);
виділення великої кількості сечі (поліурія).
взаємодія з іншими лікарськими засобами
препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам, які отримують лікування одночасно:
- інгібітори ксантиноксидази (наприклад, алопуринол);
- препарати, що підвищують виведення сечової кислоти з сечею, включаючи діуретики, у тому числі тіазидні діуретики (наприклад, гідрохлоротіазид, хлорталідон, Індапамід) та петльовими діуретиками (фуросемід, торасемід, етакринова кислота).
препарат не слід приймати під час (а тільки після закінчення) терапії імунодепресантами, оскільки одночасне застосування імунодепресантів може фармакокінетично змінити його терапевтичний ефект.
одночасне застосування азидотимідину (АЗТ) збільшує утворення нуклеотидів АЗТ (посилена дія АЗТ) за допомогою складних механізмів, m.in. підвищення біодоступності АЗТ в плазмі і збільшення внутрішньоклітинного фосфорилювання в моноцитах крові.
водіння транспортних засобів
через фармакодинамічний профіль інозину пранобексу лікарський засіб навряд чи вплине на здатність керувати транспортними засобами та керувати машинами. (Див. також розділ 4.8).
вагітність і лактація
вплив інозину на розвиток плода у людей не вивчався, а також невідомо, чи потрапляє інозин у грудне молоко. Таким чином, препарат не слід призначати вагітним і годуючим жінкам, якщо тільки лікар не вважає, що користь переважує потенційні ризики.
виробник / виробник: AFLOFARM
роздільна здатність: MZ 22105