зміст
Октенісепт являє собою прозору безбарвну рідину без запаху. Упаковка: пляшки з ПНД з кришкою з ПП з гарантійним захистом, що містять 1000 мл рідини.
спосіб зберігання: 15°C - 25°c
термін придатності продукту після відкриття становить 3 роки.
дозування
цей препарат завжди слід приймати, як описано в буклеті для пацієнта або за вказівкою лікаря або фармацевта. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до лікаря або фармацевта.
препарат Октенісепт рекомендується використовувати в не розбавленому вигляді. Нанесення на шкіру, в осередок.
знезараження хірургічних ран
ефективність октенісепту була підтверджена при розробці чистих та інфікованих хірургічних ран. Октенісепт надає дезінфікуючу і анестезуючу дію і очищає інфіковані рани від мертвих тканин і виділень, що сприятливо впливає на процес загоєння. Знезараження навколишнього середовища рани слід проводити стерильними марлевими серветками, змоченими не розведеним октенисептом, радіально від центру до зовнішньої сторони рани.
Промивання інфікованих хірургічних ран
Промивання інфікованих ран, підшкірних свищів слід проводити за допомогою шприца та канюлі.Увага! Щоб уникнути можливого пошкодження тканин, місцевого набряку не можна вводити або вводити препарат в тканину під тиском. У будь-якому випадку необхідно забезпечити адекватний відтік з порожнин рани ( наприклад, дренаж, відсмоктування).
залишення марлевих, насичених октенісептом сетонів в інфікованій рані сприяє відділенню некротичних тканин і дозволяє рані швидше гоїтися шляхом накладення вторинних швів.
розвиток інфікованих опікових ран, венозних виразок гомілок, трофічних виразок при системних захворюваннях (цукровому діабеті, атеросклерозі та ін.)
у випадках інфікованих опікових ран, венозних виразок і т. Октенісепт використовується у вигляді закупорювання (марлеві тампони, насичені препаратом). Марлеві прокладки слід міняти один раз, а в разі дуже великої кількості мертвіючих тканин і виділень два рази в день закріплюючи пов'язку за допомогою газової сітки або в'язаних бинтів.
дезінфекція шкіри та слизової оболонки
ділянки шкіри та слизових оболонок, що підлягають процедурі, повинні бути ретельно змочені стерильною марлею, змоченою октенісептом. Необхідно дотримуватися необхідний час впливу-мінімум 1 хвилина, бажано продовжити час до 5 хвилин. У рідкісних випадках, після прийняття такого рішення лікарем, можна використовувати Октенісепт з упаковки з розпилювальним насосом, розпорошуючи його безпосередньо на доступні ділянки шкіри і слизових оболонок. Слід звернути увагу на рівномірне зволоження всієї поверхні. Залиште принаймні на 1 хвилину. Як допоміжний засіб при лікуванні шкірних мікозів, між пальцями ніг препарат розпилюють на уражені поверхні вранці і ввечері протягом 14 днів.
зрошення
Октенісепт може бути успішно використаний для зрошення піхви. Необхідний час впливу 60 секунд. Ефективність часто досягається при розведенні 1: 1 стерильною водою. У численних клінічних дослідженнях було показано, що Октенісепт ефективний у бактерицидному впливі на різні бактерії m.in. грами позитивні та грамнегативні.
дезінфекція порожнини рота
порожнину рота необхідно ретельно промити 20 мл октенисепта протягом 20 секунд.Застосування більш рекомендованої дози октенісепту. Якщо ви використовуєте кількість препарату, що перевищує рекомендовану, або споживання препарату, негайно зверніться до лікаря.Якщо у вас виникли сумніви щодо використання цього препарату, зверніться до лікаря або фармацевта.
протипоказання
гіперчутливість до дигідрохлориду октенідину, феноксіетилового спирту або будь-якої з допоміжних речовин. Дигідрохлорид октенідину більш токсичний при внутрішньовенному застосуванні, ніж при пероральному застосуванні, тому слід уникати потрапляння препарату у великих кількостях у кровотік, наприклад, через неправильну ін'єкцію.
попередження
дигідрохлорид октенідину більш токсичний при внутрішньовенному застосуванні, ніж при пероральному, тому слід уникати потрапляння препарату в кровотік у великих кількостях, наприклад, через неправильну ін'єкцію. у великих кількостях в кровотік, наприклад, через помилкову ін'єкції.
побічні ефекти
як і будь-який препарат, цей препарат може викликати побічні ефекти, хоча вони виникають не у всіх.
після вагінальних зрошень у рідкісних випадках може виникнути відчуття тепла або печіння. При полосканні рота гіркий смак зберігається близько 1 години, це пов'язано з дією препарату.
взаємодії
Октенісепт не слід використовувати разом з антисептиками на основі ПВП-йоду (йодний комплекс з повідоном) на прилеглих ділянках тіла, так як може виникнути сильне коричневе і навіть фіолетове знебарвлення.
Октенісепт як катіонний препарат може в поєднанні з аніонними миючими засобами або миючими засобами утворювати важко розчинні залишки.Через можливість взаємодії з аніонними сполуками рекомендується використовувати в якості розчинника дистильовану воду (або воду для ін'єкцій).
керування транспортними засобами
дослідження впливу октенісепта на здатність керувати транспортними засобами та керувати машинами не проводилися.
вагітність і лактація
немає результатів клінічних досліджень з безпеки препарату у вагітних і годуючих жінок.е>