порошковий вогнегасник знаходить особливе застосування для протипожежного захисту автомобілів, офісів, квартир, майстерень, складів, промислових цехів, судів, підземних гірничих виробок, енергетичних і хімічних підприємств, адміністративних будівель, охорони здоров'я, освіти і т.д. рекомендується, перш за все, там, де існує побоювання Пошкодження матеріалів і особливо цінних пристроїв, які при використанні інших засобів пожежогасіння (наприклад, води і піни) можуть бути зруйновані. В обмеженій мірі його можна використовувати в місцях, де знаходяться прецизійні пристрої і апарати, так як порошок може викликати стирання їх рухомих частин. Вогнегасник призначений для гасіння пожеж твердих речовин і рідин, газів, металів і електроприладів під напругою. Вогнегасна дія вогнегасного порошку полягає в помітному усуненні доступу повітря над палаючою поверхнею, а викинуте під великим тиском хмара викликає винесення полум'я.
групи пожеж:
a – пожежі твердих речовин органічного походження, при згорянні яких виникає явище розжарювання, наприклад, дерева, паперу, пластику,
b – пожежі горючих рідин і твердих речовин, що плавляться в результаті тепла, що виділяється при пожежі, наприклад бензину, масел, нафталіну.
C – пожежі газів, наприклад, метану, пропану, ацетону.