- Arsenal
- модель
- Київ 4м
- рік
- 1981
- зроблено в
- Київ, Україна
- тип
- далекомір
- тип плівки
- 135
- розмір клітини
- 24 x 36 мм
- кріплення об'єктива
- Contax RF
< Li>об'єктив
- Helios-103
- знімок
- затвор з вертикальним лезом
- швидкість затвора
- 1/2-1/1000, B
- експонометр
- селенова комірка
- видошукач
- спряжений далекомір
- інше
- Автоспуск
- гарячий черевик і порт синхронізації спалаху
вулик>
Київ-назва фотоапаратів радянського і українського виробництва, що випускаються Київським заводом "Арсенал". Ім'я Києва записувалося також кирилицею як Київ.
історія створення бренду Kiev суперечлива. Напевно, тому, що він починається не на території колишнього СРСР, а в... Німеччина. Це нагадує історію бренду ФРС, про яку я розповідав у першій статті цього циклу, проте в даному випадку все сталося абсолютно легально.
перші серійні Києва: II і III
натяг затвора здійснювався циферблатом у верхній частині камери, який одночасно переміщував плівку. Чим далі він обертався, тим більше часу експозиції можна було отримати (діапазон від 1 сек до 1/1250 сек). Спусковий гачок знаходився всередині ручки, тобто в зручному місці. Крім того, в камері були лічильник кадрів і автоспуск. Як і в оригіналі – прицілювання цією камерою приносило велике задоволення, тому що Київ був оснащений великим видошукачем і далекоміром хорошої якості з великою плямою (вірніше, прямокутником).
фокусування можна було налаштувати не тільки за допомогою об'єктива, але і за допомогою невеликої ручки біля вікна далекоміра. Такий спосіб був точніше, але повільніше, і для цього випадково можна було прикрити далекомір пальцем. У трійках додатковий світломір був розбірливим і досить точним. Щоб експозиція була правильною, потрібно було обертати великий циферблат, щоб вирівняти покажчик в експонометрі з ромбом. Потім цей циферблат зчитував час, що відповідає встановленій чутливості та діафрагмі.
камера в стандартній комплектації оснащена об'єктивом Jupiter - 8 з фокусною відстанню f/2 і фокусною відстанню 53 мм, копією знаменитого Sonnar фірми Carl Zeiss Jena. Всього до кінця виробництва в 1959 році було створено 450 тис. Київ II і III разом з варіаціями а.
дрібний фейсліфтинг-Київ 4 та його різновиди
відтепер додавання "а" означало відсутність експонометра. Київ 4а вніс тільки додатковий щоденник чутливості плівки в поворотну ручку. Київ 4 вже вносив великі зміни. Вікно світломіра було зменшено, його циферблат також був перероблений – він став більш плоским, що робило камеру легшою. Подальші зміни відбулися тільки в 1976 році з появою моделей 4AM і 4m.
обидві моделі мали обмежену витримку до 1/1000 сек, змінений автоспуск і ручки-тепер в них були чорні пластикові деталі. З часом було додано гаряче взуття, і стандартним об'єктивом став Helios 103 з однаковою фокусною відстанню 53 мм і трохи більшим світлом – f/1,8, на жаль, встановлений пластиковим, але більшим циферблатом. Цікаво, що для фотоапаратів Kiev пропонувалися цікаві аксесуари, наприклад, приставка для стереоскопічної фотографії. Ці камери випускалися до 1987 року, сьогодні їх легко дістати.
малопомітні Фотоапарати виробництво фотоапаратів на київському заводі "Арсенал" почалося з перенесення в 1946 році з Дрездена всієї, ледь запущеної після руйнувань війни виробничої лінії малопомітних фотоапаратів Contax, разом з працювали на ній фахівцями. Contaxom, вироблений на заводі Arsenal, отримав назву Kiev, а моделі, що випускалися до 1955 року, були точним продовженням довоєнних прототипів.