Дормінокс табл.Паул. 0,0125 г 7 табл.
Dorminox 12,5 мг
склад
* діючою речовиною препарату є доксиламін гідроксукцинат.
про Кожна таблетка, вкрита оболонкою, містить 12,5 мг доксиламіну гідробукцинату.
· інші компоненти: дигідрофосфат кальцію; мікрокристалічна целюлоза; карбоксиметилсодержащий крохмаль (тип А); колоїдний кремнезем безводний; стеарат магнію; гіпромелоза (15 МПа з), полідекстроза; тальк; діоксид титану (E 171); мальтодекстрин; Тригліцериди жирних кислот середньої довжини ланцюга; кошеніль червоний, лак (E 124); Жовтий Помаранчевий, лак (e 110); хіноліновий жовтий, лак (e 104
показання та дія
Дормінокс-препарат, що містить доксиламін в якості активної речовини. Доксиламін належить до групи антигістамінних препаратів із снодійною та седативною дією. Препарат використовується для короткочасного симптоматичного лікування спорадичного безсоння у дорослих, особливо у разі виникнення:
· труднощі із засипанням
· часті нічні пробудження
· раннє пробудження вранці, пов'язане зі стресом або зміною часових поясів.
протипоказання
коли не використовувати Дормінокс
* Якщо у вас алергія на доксиламін або будь-який з інших компонентів цього препарату
* Якщо у пацієнта алергія на інші антигістамінні препарати (протиалергічні препарати).
* якщо у вас є респіраторні захворювання, такі як астма, хронічний бронхіт (постійний кашель, що супроводжується відхаркуванням секрету і слизу) або емфізема (утруднене дихання).
* при наявності у пацієнта глаукоми (підвищений очний тиск).
* Якщо у пацієнта спостерігається гіперплазія передміхурової залози (надмірне збільшення передміхурової залози), утруднений відтік сечі з сечового міхура (захворювання сечовивідних шляхів) або у пацієнта виникають труднощі з сечовипусканням.
* Якщо у пацієнта стеноз шлунково-кишкового тракту через виразкову хворобу або пілорико-дуоденального стенозу (утруднення проходження їжі зі шлунка в кишечник).
* Якщо у вас тяжка ниркова та печінкова дисфункція.
* Якщо ви приймаєте інгібітори моноаміноксидази (див.розділ Дормінокс та інші препарати).
* Якщо ви приймаєте певні ліки, наприклад антидепресанти, деякі антибіотики, Серцеві препарати, наприклад, що використовуються для лікування порушень серцевого ритму, деякі противірусні та протигрибкові препарати, деякі ліки, що впливають на зниження рівня ліпідів (жирів) в крові, або хінідин (ліки, що використовується для лікування судом) (див.розділ Dorminox та інші ліки).
* якщо пацієнтка годує груддю
дозування
дорослі (віком від 18 років і старше) рекомендована початкова доза становить 12,5 мг (1 таблетка), що приймається за 30 хвилин до сну. Дозу можна збільшити до 25 мг (2 таблетки), якщо початкова доза не забезпечує достатнього полегшення симптомів безсоння. Перш ніж приймати доксиламін, переконайтеся, що існує достатньо тривалий період часу для сну (8 годин), щоб уникнути сонливості наступного ранку. Якщо ви відчуваєте сонливість протягом дня, рекомендується заздалегідь прийняти дозу, щоб забезпечити як мінімум 8-годинний інтервал від прийому препарату до неспання, або, якщо ви приймаєте дозу 25 мг, зменшити дозу наступного разу до 12,5 мг (1 таблетка). Не приймайте більше 2 таблеток (25 мг) на день. Пацієнтам з постійними проблемами зі сном слід проконсультуватися з лікарем. Таблетки слід проковтнути за півгодини до запланованого сну, запиваючи достатньою кількістю рідини (наприклад, склянкою води). Препарат можна приймати з їжею або після їжі. Розділова лінія на таблетці тільки полегшує її розрив для більш легкого проковтування, а не поділ на рівні дози.
побічні ефекти
побічні ефекти, спричинені доксиламіном, зазвичай легкі та минущі і частіше виникають протягом перших кількох днів лікування. Дуже поширені побічні ефекти (частіше, ніж у 1 з 10 осіб):
* сонливість
загальні побічні ефекти (рідше, ніж у 1 з 10 осіб):
· помутніння зору
· запаморочення лабіринтового Походження
· посилення виділення слизу в бронхах
· сухість у роті, запор
* затримка сечі
· безсоння, збудження
· запаморочення, головний біль
· біль у верхній частині живота
* втома
незвичайні побічні ефекти (рідше, ніж у 1 з 100 осіб):
· подвійне зір
· дзвін у вухах (дзвін у вухах)
· ортостатична гіпотонія (зниження артеріального тиску через зміну положення тіла)
· нудота, блювання, діарея
· слабкість (відчуття втоми), периферичні набряки (руки і ноги)
· кошмари
· задишка (задишка)
· розлад шлунка
· відчуття розслабленості
рідкісні побічні ефекти (рідше, ніж у 1 з 1000 осіб):
· зниження кількості еритроцитів, лейкоцитів або тромбоцитів,
· збудження (особливо у літніх людей)
· тремор, судоми
частота невідома (частота не може бути визначена за наявними даними):
· погане загальне самопочуття
інші побічні ефекти, як правило, спричинені застосуванням антигістамінних препаратів, які не спостерігалися при доксиламіні, включають: порушення серцевого ритму (зміни частоти серцевих скорочень), прискорене серцебиття, жовчний рефлюкс, дисфункцію печінки (холестатична жовтяниця), подовження інтервалу QT на ЕКГ (захворювання серця), втрата апетиту, підвищення апетиту, м'язові болі, порушення координації, екстрапірамідні розлади (рухові порушення), парестезії (сенсорні порушення), психомоторні розлади (сенсорна координація або рухова), депресія, зниження секреції слизу в бронхах, алопеція, алергічний дерматит, гіпергідроз, світлочутливість, гіпотонія (низький артеріальний тиск). Тяжкість і частота побічних ефектів можна контролювати шляхом зниження добової дози. Дорослі старше 65 років мають більш високий ризик побічних ефектів, оскільки вони можуть мати інші захворювання або одночасно приймати інші ліки. Ці люди також більш схильні до ризику падіння.