важливо! перед використанням ознайомтеся з листівкою, що містить показання, протипоказання, дані про побічні ефекти і дозування, а також інформацію про використання лікарського засобу, або проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом, так як будь-яке неправильне використання препарату загрожує вашому життю або здоров'ю.
листівка в комплекті з упаковкою: інформація для користувача
Dulcobis, 5 мг, ентеральні таблетки - Bisacodylum
уважно прочитайте всю листівку, так як вона містить важливу для пацієнта інформацію.
цей препарат завжди слід використовувати точно так, як описано в буклеті для пацієнта, або відповідно до рекомендацій лікаря або фармацевта.
- тримайте цю брошуру, щоб при необхідності її можна було перечитати.
- Якщо потрібна консультація або додаткова інформація, зверніться до фармацевта.
- якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти, включаючи будь-які можливі побічні ефекти, не зазначені в цій брошурі, повідомте про це свого лікаря або фармацевта. Пункт 4.
- якщо через 5 днів поліпшення не відбулося або пацієнт відчуває себе гірше, зверніться до лікаря.
1. Що таке Дулькобіс і для чого його використовують
Дулькобіс-проносний засіб місцевої дії, що викликає збудження дефекації і розм'якшення стільця.
препарат Dulcobis використовується для короткочасного симптоматичного лікування запорів:
- у пацієнтів, які страждають запором,
- для підготовки до досліджень, до і після операцій, а також при станах, що вимагають полегшення дефекації.
2. Важлива інформація Перед використанням Dulcobis
коли не використовувати Dulcobis
- Якщо у вас алергія (гіперчутливість) на Бісакодил або будь - який з інших компонентів dulcobis (перерахованих в пункті 6),
- якщо у вас є кишкова непрохідність,
- Якщо у вас є гострі захворювання в черевній порожнині, включаючи апендицит або гострі запальні захворювання
- якщо пацієнт втратив багато води,
– якщо пацієнт відчуває сильний біль в животі в поєднанні з нудотою і блювотою - це може вказувати на більш серйозні захворювання,
- якщо у пацієнта є спадкова непереносимість певних цукрів (Див.також: "важлива інформація про деякі компоненти препарату дулькобіс").
- у дітей віком до 4 років
попередження та запобіжні заходи
- якщо пацієнт відчуває потребу в проносних засобах щодня або протягом тривалого періоду, йому слід звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину запору, оскільки занадто тривале та надмірне їх використання може призвести до дисбалансу рідини та електролітів та зниження рівня калію в крові (гіпокаліємія),
- Якщо у пацієнта спостерігається підвищена спрага або зниження людей або пацієнтів із захворюваннями нирок, пацієнт повинен припинити прийом dulcobis і звернутися до лікаря.
пацієнти також можуть спостерігати наявність крові в калі, але в цілому цей симптом є доброякісним і проходить сам по собі.
у пацієнтів, які приймали Дулькобіс, спостерігалося запаморочення та / або непритомність. Ці симптоми можуть бути пов'язані із запорами (напруга при проходженні стільця, біль у животі) і не обов'язково з самим введенням Дулькобіса.
діти не повинні приймати проносні без медичної консультації.
проносні препарати, в тому числі Дулькобіс, не впливають на втрату ваги.
препарат Дулькобіс та інші препарати
повідомте свого лікаря або фармацевта про всі ліки, які ви приймаєте в даний час або останнім часом, а також про ліки, які ви плануєте приймати.
одночасне застосування діуретиків або стероїдів може збільшити ризик дисбалансу електролітів при застосуванні надмірних доз Dulcobis. Порушення електролітного балансу може призвести до підвищення чутливості до серцевих глікозидів (ліків, що використовуються для лікування серцевої недостатності та серцевих аритмій; такі ліки включають, наприклад, дигоксин).
одночасне застосування Dulcobis з іншими проносними засобами може посилити побічні ефекти, пов'язані з шлунково-кишковим трактом.
таблетки Dulcobis мають спеціальну оболонку, і для запобігання її передчасному розчиненню не слід приймати препарат разом з лікарськими засобами, що знижують кислотність у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, такими як антациди або інгібітори протонної помпи.
використання препарату Дулькобіс з їжею і напоями
таблетки Дулькобіс мають спеціальну оболонку, і для запобігання його передчасного розчинення не слід приймати препарат з продуктами, що знижують кислотність у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, такими як молоко.
препарат Дулькобіс і вагітність і годування груддю
Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, припускаєте, що ви вагітні або плануєте мати дитину, Вам слід проконсультуватися з лікарем перед використанням цих ліків.
препарат Дулькобіс можна застосовувати під час вагітності тільки після консультації з лікарем.
препарат Дулькобіс можна застосовувати в період грудного вигодовування.
водіння та керування машинами
дослідження впливу препарату Дулькобіс на здатність керувати транспортними засобами та керувати машинами не проводилися.
слід пам'ятати, що через спазми в черевній порожнині, пов'язані із запорами, може виникнути запаморочення та / або непритомність. Якщо ви відчуваєте спазми в черевній порожнині, Вам слід уникати потенційно небезпечних дій, таких як водіння та керування механізмами.
препарат Dulcobis містить лактозу та сахарозу
препарат містить 33,2 мг лактози та 23,4 мг сахарози в одній ентеральній таблетці.
Якщо у пацієнта раніше була виявлена непереносимість певних цукрів, пацієнт повинен звернутися до лікаря перед прийомом препарату.
3. Як використовувати Dulcobis
цей препарат завжди слід застосовувати точно так, як описано в буклеті пацієнта, або відповідно до рекомендацій лікаря або фармацевта. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до лікаря або фармацевта.
препарат призначений для короткочасного застосування. Період застосування препарату Дулькобіс без консультації з лікарем не повинен перевищувати 5 днів.
якщо лікар не рекомендує інше, рекомендується наступне дозування:
короткочасне лікування запору:
дорослі (віком від 18 років): 1-2 ентеральні таблетки (5-10 мг) перорально, один раз на день, перед сном.
діти та підлітки старше 10 років:
діти та підлітки старше 10 років: 1-2 ентеральні таблетки (5-10 мг) перорально, один раз на день, перед сном.
рекомендується розпочинати лікування з найменшої дози. Доза може бути скоригована до найвищої рекомендованої дози для регулярних рухів кишечника.
не слід перевищувати максимальну добову дозу.
діти віком від 4 до 10 років:
1 ентеральна таблетка (5 мг) перорально, один раз на день, перед сном.
не слід перевищувати максимальну добову дозу.
дітей віком до 10 років із хронічними або стійкими запорами слід лікувати лише під наглядом лікаря.
спосіб застосування:
ентеральні таблетки слід приймати внутрішньо ввечері, щоб вранці відбулося спорожнення кишечнику.
таблетки слід ковтати цілими і запивати великою кількістю води (не можна запивати молоком – див.розділ "застосування препарату Дулькобіс з їжею і питвом"). Таблетки не слід розжовувати.
Підготовка до діагностичних досліджень і хірургічних процедур:
під час підготовки до аналізів або перед операціями препарат Dulcobis повинен використовуватися під наглядом медичного персоналу.
дорослі (у віці 18 років і старше):
для повного спорожнення кишечника дорослі повинні, за вказівкою лікаря, приймати 2 - 4 ентеральні таблетки (10-20 мг) перорально ввечері за день до дослідження, а потім вранці в день дослідження приймати проносне негайної дії (наприклад, у вигляді супозиторія).
діти старше 4 років:
одна ентеральна таблетка (5 мг) ввечері, а наступного ранку рекомендується вводити проносне негайної дії (наприклад, супозиторій).
використання більш рекомендованої дози Dulcobis
Якщо ви приймаєте більш рекомендовану дозу Dulcobis, зверніться до лікаря або фармацевта.
симптоми
при прийомі високих доз може виникнути рідкісний стілець, кишкові спазми, болі в животі і втрата рідини, калію та інших електролітів.
при хронічному передозуванні препарат Дулькобіс може спричиняти хронічну діарею, біль у животі, різні захворювання, спричинені підвищеною секрецією альдостерону, який контролює концентрацію натрію та калію у крові (вторинний гіперальдостеронізм), низький рівень калію у крові та камені у нирках. У зв'язку з хронічним зловживанням проносними були також описані пошкодження ниркових канальців (одна з форм пошкодження нирок), метаболічний алкалоз (стан, який виникає, коли в організмі більше підстав, ніж кислот) і м'язова слабкість
через низький рівень калію в крові.
пропуск використання Dulcobis
не використовуйте подвійну дозу для доповнення пропущеної дози Dulcobis.
у разі пропуску дози препарату її слід приймати, як тільки пацієнт згадає про це.
припинення прийому препарату Дулькобіс
препарат Дулькобіс слід приймати тільки при необхідності. Його використання без консультації з лікарем слід припинити після зникнення скарг, але не пізніше ніж через 5 днів.
у випадку для подальших сумнівів, пов'язаних з використанням препарату, зверніться до лікаря або фармацевта.
4. Можливі побічні ефекти
як і будь-який препарат, Dulcobis може викликати побічні ефекти, хоча вони виникають не у всіх.
при застосуванні Dulcobis спостерігалися такі побічні ефекти:
часто (зустрічаються не частіше, ніж у 1 з 10 пацієнтів, але частіше, ніж у 1 з 100 пацієнтів):
спазми в черевній порожнині, біль у животі, діарея, нудота
нечасто (виникають не частіше, ніж у 1 з 100 пацієнтів, але частіше, ніж у 1 з 1000 пацієнтів): дискомфорт у животі, блювання, кров у Стільці, відчуття дискомфорту області заднього проходу, запаморочення
рідко (зустрічається рідше, ніж у 1 з 1000 пацієнтів, але частіше, ніж у 1 з 10 000 пацієнтів): реакції гіперчутливості, непритомність, зневоднення, ангіоневротичний набряк, швидко прогресуючі, небезпечні для життя анафілактичні реакції, коліт у тому числі ішемічний коліт
запаморочення і непритомність можуть бути пов'язані із запором (позиви до стільця, біль у животі) і не обов'язково застосування бісакодилу.
Якщо ви відчуваєте алергічні реакції, включаючи кропив'янку, набряк обличчя, губ, язика та / або горла, які можуть спричинити утруднення дихання або ковтання, припиніть прийом Dulcobis і негайно зверніться до лікаря або до відділення невідкладної допомоги найближчої лікарні.
повідомте про побічні ефекти
Якщо ви відчуваєте будь-які побічні ефекти, включаючи будь-які побічні ефекти, не зазначені в цій брошурі, повідомте про це свого лікаря або фармацевта. Про побічні ефекти можна повідомляти безпосередньо у відділ моніторингу побічних ефектів лікарських засобів управління реєстрації лікарських засобів, медичних виробів та біоцидів
про побічні ефекти також можна повідомляти відповідальній особі.
повідомляючи про побічні ефекти, можна буде зібрати більше інформації про безпеку застосування препарату.
5. Як зберігати препарат Дулькобіс
зберігати в невидимому і недоступному для дітей місці.
зберігати при температурі нижче 25°C.
не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці після: термін придатності / EXP. Термін придатності-останній день місяця.
ліки не слід викидати в каналізацію або побутові сміттєві баки. Ви повинні запитати фармацевта, що робити з ліками, які більше не потрібні. Це допоможе захистити навколишнє середовище.
6. Зміст упаковки та інша інформація
що містить препарат Дулькобіс
- діючою речовиною препарату є Бісакодил. Одна ентеросолюбільна таблетка містить 5 міліграмів бісакодилу
- інші інгредієнти: моногідрат лактози, кукурудзяний крохмаль, розчинний кукурудзяний крохмаль, гліцерин 85%, стеарат магнію,
оболонка: стеарат магнію, сахароза, тальк, гуміарабік, діоксид титану (E171), метакрилова кислота і метакрилат сополімер (1:1), метакрилова кислота і метил метакрилат сополімер (1:2), рицинова олія, макрогол 6000, оксид заліза жовтий (e172), білий віск, карнаубський віск, шелак.
як виглядає препарат Дулькобіс і що містить упаковка
Дулькобіс у формі ентеросолюбільних таблеток.
упаковка: ПВХ / PVDC/алюмінієві блістери в картонній коробці
упаковка містить: 20, 40 або 60 ентеральних таблеток
не всі розміри упаковки повинні бути в продажу.е>