пишеться
пишеться древній вид пшениці, відомий ще в давнину. Римляни вважали його їжею, що дає силу, тому його вживали гладіатори і учасники Ігор. В даний час існує мода на спельту, її продукти користуються великою популярністю, і їм приписують численні цілющі властивості. Однак його вирощують у невеликих масштабах, переважно на органічних фермах. Він містить більше білка, ненасичених жирних кислот, вітамінів і мінералів, ніж пшениця звичайна. При цьому він легко засвоюється і легко засвоюється. Клейковина також краще, ніж пшенична, що переноситься нашим організмом.
овес
овес почали вирощувати порівняно пізно, близько 2 тис.років тому. Спочатку це був бур'ян у пшениці та ячмені. В даний час це один з найпопулярніших ЗЕРНОВИХ культур – вирощується як в Європі, Північній Америці, так і в Західній Азії. На жаль, продовольчий сектор вирощує лише 5% світового врожаю. Харчова та енергетична цінність вівса відносно велика-він містить досить багато білка,в 2-3 рази більше корисних жирів, ніж інші злаки, і вітамінів групи В.він відомий своїми зміцнюючими і відновлюють властивостями. Слід також відзначити найвищий вміст розчинних волокон-глюкана, що регулює роботу кишечника.
ячмінь
родом з Близького Сходу, де він був відомий ще в період неоліту. Це найпопулярніша каша, яка використовується в польських будинках. Ячмінь містить велику кількість вітамінів В1, В2, В6, з і фолієвої кислоти. Його зерна містять відносно мало глютену в порівнянні з пшеницею та житом, що є гарною новиною для тих, хто усуває цей білок у своєму раціоні. Як і овес, він містить значну кількість β-глюкану, розчинного волокна, що покращує роботу кишечника.
гречка
гречка вирощувалася спочатку в Азії, в основному в Китаї, і початок її посіву ми оцінюємо на рубежі V і VI ст.н. е. гречка відноситься до передбачуваних злаків, тобто це не зерно, а рослина. Останнім часом, незважаючи на невеликі вимоги до грунту, гречку вирощували дуже рідко. Однак сьогодні він переживає ренесанс через все більш поширену харчову алергію, включаючи непереносимість глютену. Гречка є джерелом цінних біологічно активних сполук і активних речовин. Білок, що міститься в гранульомах гречки, багатий унікальними амінокислотами – лізином і метіоніном, які наш організм не виробляє сам по собі.
жито
жито звичайне родом з Малої Азії, але вирощується в основному в Європі: Північно-Східній, Східній і Центральній. Польща займає друге місце у світовому виробництві. Жито - найвитриваліше зерно-його можна вирощувати на всіх типах ґрунтів, і його якість не має суттєвого впливу на врожайність. Він містить глютен, але менше, ніж пшениця.