Мелатонін препарат-AM 5 мг, 30 таблеток нічний сон
опис
Мелатонін є природним гормоном, що виробляється в центральній нервовій системі шишкоподібної залозою. Цей гормон відіграє важливу роль у регулюванні годин сну і неспання протягом доби. Мелатонін Лек-АМ є синтетично виробленим еквівалентом природного гормону.
окрім позитивного впливу на процес засинання, регуляцію фаз сну та його тривалості, Мелатонін також має протизапальну та антиоксидантну активність, імуностимулюючу, протипухлинну, гіпотензивну та терморегуляторну дію, а також має цитопротекторні властивості.
показання
Мелатонін показаний як допоміжний засіб для лікування порушень ритму сну і неспання, наприклад, пов'язаних зі зміною часових поясів або у зв'язку зі змінною роботою.
препарат також полегшує регуляцію порушень циркадного ритму сну і неспання у сліпих пацієнтів.
активна речовина: Мелатонін
склад
одна таблетка містить 1 мг, 3 мг або 5 мг мелатоніну(Мелатонін). Повний перелік допоміжних речовин див. у розділі 6.1.
Вмістаблети 5 мг білі, круглі, з обох боків опуклі, з розділовою рисою з одного боку. Таблетки упаковані в поліетиленовий контейнер, що закривається пробкою, або блістери PVC/PVDC / Al або блістери Al / Al, поміщені в картонну коробку.
дозування
дозування дорослі:
при порушеннях сну, пов'язаних зі зміною часових поясів: від 2 мг до 3 мг мелатоніну один раз на день, після настання темряви, починаючи з першого дня поїздки. Продовжуйте лікування протягом 2-3 днів поспіль після завершення поїздки.
при порушеннях циркадного ритму сну і неспання, пов'язаних, наприклад, зі змінною роботою: від 1 мг до 5 мг в день за годину до сну.
при порушеннях циркадного ритму сну і неспання у сліпих людей слід приймати від 0,5 до 5 мг один раз на день, приблизно з 21:00 до 22:00. Це дозування стосується і тривалого прийому препарату.
дія препарату при тривалому лікуванні порушень циркадного ритму сну і неспання спостерігається іноді тільки після закінчення 2 тижнів прийому препарату.
спосіб застосування
для перорального застосування.
протипоказання
гіперчутливість до активної речовини або до будь-якої допоміжної речовини, зазначеної в пункті 6.1.
Мелатонін не слід застосовувати після вживання алкоголю та під час вагітності або лактації.
попередження
слід дотримуватися обережності при застосуванні мелатоніну у пацієнтів з порушеннями функції печінки через відсутність даних про використання мелатоніну в цій групі, а також у зв'язку з метаболізмом мелатоніну в печінці, у пацієнтів з депресією, а також у пацієнтів з порушеннями імунної системи, гормональними порушеннями або епілепсією, а також у осіб, які отримували антикоагулянтні препарати і з порушеннями функції нирок.
передозування
випадків передозування не повідомлялося. Специфічне протиотруту мелатоніну невідомо.
побічні ефекти
недостатньо досліджень для оцінки частоти та частоти побічних ефектів мелатоніну. При короткочасному застосуванні протягом декількох днів побічні ефекти дуже нечисленні і минущі. Найбільш поширені:
розлади нервової системи: астенія, головні болі, сплутаність свідомості (сплутаність свідомості), седація, зниження температури тіла. Рідше:
збільшення числа епілептичних припадків у дітей з ураженнями центральної нервової системи та епілепсією; порушення серця: тахікардія;
порушення шкіри та підшкірної клітковини: свербіж, висип, кропив'янка, екзема; ендокринні порушення: гінекомастія.
повідомлення про передбачувані побічні ефекти
після того, як лікарський засіб надійшов у продаж, важливо повідомити про передбачувані побічні ефекти. Це дозволяє безперервно контролювати співвідношення користі і ризику використання лікарського засобу. Особи, які належать до професійного медичного персоналу, повинні повідомляти про будь-які передбачувані побічні ефекти через відділ моніторингу побічних ефектів лікарських засобів управління реєстрації лікарських засобів, медичних пристроїв та біоцидів.
взаємодія з іншими препаратами
флувоксамін збільшує концентрацію в сироватці крові мелатоніну, що вводиться паралельно перорально, можливо, шляхом інгібування його виведення. Слід уникати поєднання цих препаратів. Концентрацію мелатоніну підвищують: 5-або 8-метоксипсорален, Циметидин, естрогени (контрацептиви і замісна гормональна терапія).
препарати, що метаболізуються ізоферментом CYP2C19 (циталопрам, Омепразол, Лансопразол), уповільнюють метаболізм екзогенно введеного мелатоніну і підвищують його біодоступність, можливо, шляхом інгібування перетворень гормону в N-ацетилсеротонін. Хіноліни можуть призвести до збільшення впливу мелатоніну.
карбамазепін і рифампіцин можуть спричиняти підвищене зниження концентрації мелатоніну в плазмі. Мелатонін може посилювати седативні властивості бензодіазепінів та небензодіазепінів, таких як залеплон, Золпідем та зопіклон.
застосування мелатоніну з тіоридазином призводить до посилення „завмирання" порівняно з лікуванням одним тіоридазином. Застосування мелатоніну з іміпраміном-до посилення почуття розслаблення і труднощі при виконанні завдань. Куріння сигарет може знизити рівень мелатоніну.
водіння автомобіля
не слід водити машину і керувати машинами, так як після прийому препарату може виникнути відчуття сонливості, що приводить до зниження концентрації.
вагітність і лактація
недостатньо даних про застосування мелатоніну у вагітних або в період лактації.
лікарський препарат Мелатонін Лек-АМ протипоказаний до застосування під час вагітності та при грудному вигодовуванні (див.
упаковка містить: 30 таблеток.
спосіб зберігання15°C-25°c
виробник/виробник: LEK-AM ТОВ
дозвіл: MZIOS 8417