жувальна гумка
лікування тютюнової залежності у людей, які вирішили відмовитися від цієї звички, шляхом зменшення нікотинової тяги і симптомів відміни, що виникають після припинення куріння.
складодна лікарська жувальна гумка містить в якості активної речовини 10 мг або 20 мг комплексу 20% нікотинової смоли, що еквівалентно 2 мг або 4 мг нікотину.
допоміжні речовини з відомою дією: сорбітол 190,25 мг/камедь (камедь 2 мг) або 178,97 мг / камедь (камедь 4 мг).
дозуваннябез рекомендації лікаря не застосовувати людям молодше 18 років. ті, хто курить більше 20 сигарет в день, повинні почати лікування з дози 4 мг.для інших слід використовувати дозу 2 мг. зазвичай використовується 8 – 12 жувальних гумок в день. не використовуйте більше 24 каучуків на день. використовувати не менше 3 місяців . Потім почніть поступове припинення жувальної гумки. Лікування повинно бути припинено, коли доза знижується до 1 – 2 ясен в день. Якщо через 6 тижнів не досягається зменшення кількості викурених сигарет протягом доби, слід звернутися до лікаря. Не використовувати більше 12 місяців.
курці, які повернулися до звички до куріння, незважаючи на використання монотерапії NTZ в минулому або яким важко впоратися з бажанням закурити сигарету під час монотерапії, можуть використовувати нікотинову жувальну гумку 2 мг і пластир Nicorette Invisipatch 15 мг / 16 год разом узяті. Пластир Nicorette Invisipatch 15 мг / 16 год слід наклеювати вранці, після пробудження і знімати через 16 годин перед сном. Його слід застосовувати відповідно до дози, схваленої для використання в якості монотерапії. Нікотинову жувальну гумку 2 мг слід кинути ad libitum, коли курець відчуває сильне бажання запалитися, не перевищуючи максимальної добової дози 15 жувальних гумок. Жувальна гумка може використовуватися Ad libitum протягом 12 тижнів, потім слід поступово обмежувати використання жувальної гумки. Максимальний термін застосування гумки-12 місяців.
слід використовувати правильну техніку жування. продукт Gumне слід жувати як звичайну жувальну гумку безперервно, тому що нікотин виділяється занадто швидко і проковтується. Це може призвести до гикавки або печії і навіть подразнення рота і шлунка; Ви повинні жувати повільно, роблячи регулярні перерви.
спеціальні попередження та запобіжні заходи при використанні
відповідний представник медичного персоналу повинен оцінити співвідношення ризику і користі лікування у людей з наступними скаргами:
- серцево-судинні захворювання: курять наркомани, недавно перенесли інфаркт міокарда, люди з нестабільною або посилюється стенокардією, включаючи стенокардію Принцметала, важкі аритмії, декомпенсовану артеріальну гіпертензію або недавно перенесені порушення кровообігу слід заохочувати припинення нефармакологічних методів (таких як консультування). У разі невдачі можна розглянути можливість використання лікувальної жувальної гумки. Через обмежені дані щодо безпеки застосування препарату у цих групах пацієнтів лікування слід розпочинати під суворим контролем лікаря.
- діабет : пацієнтам з діабетом слід рекомендувати проводити вимірювання рівня глюкози в крові частіше, ніж зазвичай, після припинення куріння і початку НТЗ, оскільки зниження вивільнення катехольних амінів, викликане нікотином, може вплинути на вуглеводний обмін.
- ниркова та печінкова дисфункція: використовуйте з обережністю у пацієнтів з помірною або тяжкою печінковою недостатністю та / або тяжкою нирковою недостатністю через можливе зниження кліренсу нікотину або його метаболітів, що може спричинити посилення побічних ефектів.
- феохромоцитома надниркових залоз і декомпенсований гіпертиреоз: використовуйте з обережністю у пацієнтів з декомпенсованим гіпертиреозом або феохромоцитомою надниркових залоз, оскільки нікотин викликає вивільнення катехольних амінів.
- захворювання шлунково-кишкового тракту : нікотин може викликати загострення симптомів у пацієнтів з езофагітом або виразковою хворобою шлунка або дванадцятипалої кишки.
курці, які носять зубні протези, можуть відчувати труднощі з жуванням жувальної гумки. Жувальна гумка може прилипати і в рідкісних випадках може призвести до пошкодження протеза.
небезпека для маленьких дітей: дози нікотину, що переносяться дорослими та підлітками, які палять тютюн, можуть бути дуже токсичними для маленьких дітей, що може призвести до летального наслідку. Продукти, що містять нікотин, не слід залишати в місцях, де вони можуть бути порушені або проковтнуті дітьми.
передача залежності: може статися передача залежності, проте вона менш шкідлива і легше припиняється, ніж залежність від куріння.е>