інгредієнти
- вміст інгредієнтів, в 3,5 г продукту (1 чайна ложка), в 20 г продукту (рекомендована добова порція)
- харчові волокна , в тому числі: нерозчинні розчинні, 2,80 г, 2,73 г, 0,07 г, 16,00 г, 15,60 г, 0,40 г
- білок, 0,14 г, 0,80 г
- засвоювані вуглеводи, 0,11 г, 0,64 г
- жир, 0,06 г, 0,6 г
Карта продукту
вівсяна клітковина
клітковина
перейти до навігації
харчові продукти з високим вмістом клітковини: овочі, фрукти та зернові продукти
клітковина (харчові волокна, харчові волокна)
< харчові) – різні речовини, зазвичай рослинного походження, які перетравлюються ферментами шлунково-кишкового тракту людини і моногастричних тварин[1][2]. Являє собою суміш речовин полісахаридного характеру (целюлоза, геміцелюлоза, пектин, камедь, служить) і неполісахаридного характеру (лігнін, Кутин)[3]. Споживання клітковини має значення для функціонування травного тракту.- вміст клітковини в 100 г[4], розчинний, нерозчинний
- пшеничний хліб, 1,02, 0,53
- хліб з спельти, 1,62, 2,84
- цільнозерновий пшеничний хліб, 1,51, 5,21
- кукурудзяна коржик, 1,11, 4,39
- коричневий рис, 0,44, 2,89
- білий рис, –, 0,34
- каша, 0,42, 1,23
- спагетті, 0,54, 1,33
- яблуко, 0,67, 1,54
1комплекс
2свойства
3 Енергетична цінність
4істочнікі клітковини
5указанія і протипоказання
6дозірованіе
7прімети
8бібліографія< | p>
склад[ред./ред. код]
раніше клітковина асоціювалася з целюлозою, а сира клітковина представляла собою целюлозу і геміцелюлозу. Потім серед групи речовин, що відносяться до клітковини, стали згадуватися:
- целюлоза,
- пектини,
- геміцелюлоза,
- лігнін,
- рослинні Камеді[5].
все частіше до компонентів харчових волокон відносять резистентний крохмаль[3]. З недавніх пір і хітинові панцири.
у волокні можна виділити компоненти розчинні і нерозчинні у воді[2][3][6][7]:
- водорозчинні: пектини,
нейтральні геміцелюлози (з високим і низьким ступенем розгалуження),
каучуки (m.in.
полісахариди водоростей;
- нерозчинні у воді: целюлоза,
геміцелюлози, витягнуті з кислих розчинів,
лігнін,
супутні компоненти (Кутин, суберин, кремнезем).< /P>
У медицині і дієтології використовується функціональний розподілна:
- харчові волокна-що містяться в рослинних продуктах,
- харчові волокна (функціональні) - виділені з натуральних продуктів (у тому числі тварин, наприклад хітозан), що роблять благотворний вплив на здоров'я і якість життя людини[1].
властивості
спочатку клітковина розглядалася як баластна речовина через невелике використання організмом. В даний час він вважається дієтичним компонентом, який сприятливо впливає на здоров'я та запобігає багатьом захворюванням[8], включаючи рак шлунково-кишкового тракту[9].
клітковина сприяє m.in. ДО[потрібно виноска]:
- зниження всмоктування холестерину і тригліцеридів;
- зниження артеріального тиску;
- уповільнення розщеплення вуглеводів, зниження рівня глюкози в крові і зниження потреби в інсуліні;
- регулювання ритму дефекації – прискорення перистальтики кишечника і транзиту вмісту через шлунково – кишковий тракт, збільшення маси стільця, запобігання запорів – лігнін, целюлоза
- Розвиток корисних бактерій кишкова – пребіотична роль;
- зменшує відчуття голоду (набухає в шлунку-в основному пектин і целюлоза);
- зв'язує іони натрію[1].
однією з його характеристик є здатність до набухання (полісахариди і лігнін). Це викликано поглинанням води, на яке впливає подрібнення продукту і термічна обробка.
також має здатність до катіонного обміну, яка залежить від наявності фенольних груп (присутніх у фракції лігніну) і карбонових груп (присутніх у фракції пектину і геміцелюлози). Найбільшу здатність проявляє пектинова фракція, що складається виключно з уронних кислот.
клітковина також має такі властивості, як утворення гелів, зв'язування жовчних кислот та адсорбція олії[8].
енергетична цінність
раніше вважалося, що клітковина не підвищує енергетичну цінність їжі.
залежно від правил, що діють в даному регіоні, або волі виробника тієї чи іншої їжі, вважається, що калорійність клітковини дорівнює нулю, становить 2 ккал/г або стільки ж, скільки звичайні вуглеводи, тобто 4 ккал / г[10]. У Сполучених Штатах розчинна клітковина вважається 4 ккал/г, але нерозчинна клітковина-0 ккал / г[10]. У Польщі прийнято вважати, що калорійність клітковини-це нормально. 2 ккал / г [11].Постанова Європейського Парламенту та Ради ЄС від 25 жовтня 2011 року зобов'язала виробників продуктів харчування з 13 Грудня 2016 року прийняти, що калорійність клітковини становить 2 ккал / г[12]. Згідно з постановою, до 12 Грудня 2016 року включно ця інформація могла передаватися на добровільній основі[12].
джерела клітковини
пшеничні висівки мають високий вміст харчових волокон
джерела харчових волокон є m.in. овочі, фрукти, зернові продукти (зернові висівки, крупи, натуральні злаки, мюслі, рис, непросіяний і житній хліб) і насіння бобових.
волокна не містять m.in. м'ясо, молоко, яйця, спирти, олія, олії та інші жирні продукти.
показання та протипоказання
дієти з високим вмістом клітковини рекомендуються лікарями при таких захворюваннях, як m.in.: ожиріння, діабет, атеросклероз та жовчнокам'яна хвороба.
протипоказаннями до застосування дієти з високим вмістом клітковини є m.in. запалення шлунка, підшлункової залози, жовчних проток і кишечника (включаючи запальні захворювання кишечника), стани дефіциту білка і мінералів, гастроентерит, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки та інфекційні захворювання.
дозування
згідно Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), добове споживання клітковини у дорослих має становити 20-40 г.уточнення цих рекомендацій дає керівництво Інституту медицини при Національній академії наук США (Institute of Medicine of the National Academy of Sciences (нас)), що встановлює адекватне добове споживання клітковини на рівні 14 г / 1000 ккал[1].
занадто велике споживання харчових волокон викликає дискомфорт в животі, такі як здуття живота, болі в животі (в основному це стосується бобових) або діарея(в крайніх випадках це може привести до подразнення кишечника або навіть його перекруту), а також призводить до недоїдання і дефіциту кальцію, заліза і цинку.
гідроксицитринова кислота-Hydroxycitric acid
гідроксицитринова кислота
гідроксицитринова кислота (HCA) - це похідне лимонної кислоти , яке міститься в різних рослинах, включаючи тропічні гарцинії камбоджійської та гібіскус субдариффа .
існує чотири ізомери: ( + ) - і (-) - гідроксицитринова кислота, і ( + )-І ( - ) - Алло-гідроксицитринова кислота. Гідрохлорид ( - ) - ізомер гідроксицитринової кислоти знайдений у гарцинії .
біологічна дія
( -) - ГКА є конкурентним інгібітором АТФ-цитрат ліази , який перетворюється в оксалоацетат цитрат і ацетил-КоА . Недоліком цього перетворення є етап циклу лимонної кислоти .
лабораторні дослідження на тваринах і ГКА дали результати, які вказують на можливість модуляції ліпідного обміну. Проте, клінічні дослідження показали, що ГКА має ефект втрати ваги або зниження жирової маси. Мета-аналіз, опублікований у 2010 році, показав, що побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту були вдвічі частішими, ніж у користувачів гідроксицитринової кислоти. Застосування HCA протипоказаний пацієнтам, які страждають на коліт або запальні захворювання кишечника.
один ізомер HCA, відомий як (2 S , 3 R ) -HCA інгібує підшлункову Альфа-амілазу та кишкову Альфа-глюкозидазу, що призводить до зниження вуглеводного обміну in vitro . У дослідженні на щурах Цукера, які генетично схильні до ожиріння, Екстракт гарцинії камбоджійської, що містить HCA, показав, що високі дози призводять до значного пригнічення епідидимального накопичення жиру, але також до високої токсичності яєчок. Однак це дослідження було піддано критиці через можливе забруднення HCA використовується для різних дефектів дизайну.
дослідники з Університету Х'юстона повідомили, що hydroxycitrate здатний розчиняти оксалат кальцію кристали компонента каменів у нирках людини. Це незвично, тому що ця дія рідко Кристал розчиняється в той час як в розчині перенасиченого росту. Вчені вважають, що ефект може призвести до розробки нових препаратів при сечокам'яній хворобі людини.
інші доступні упаковки цього продукту:
500 г за ціною 9,90 pln
1500 г за ціною 23,90 pln
2000 г за ціною 25,00 pln